Általában egy darab kő van benne. Egyköves gyűrű, de lehetnek mellette kisebb díszítőkövek is. A gyűrű teste aranyból (sárga/fehér/vörös/keverék) vagy ezüstből készül, a kövek lehetnek drágakövek (gyémánt/rubin/zafír/smaragd) vagy féldrágakövek (ametiszt/citrin/kvarc).
A gyűrűt a bal kéz gyűrűsujjára kell felhúzni. Azaz, ha a leendő menyasszonyoddal szemben állsz akkor a jobb oldaladdal szembeni kezére összpontosíts.
Ékszerbolt eladóit kérdeztem az eljegyzési gyűrűkről – a férfiak vásárlási szokásaik
Általában a férfiak egyedül intézik a gyűrűvásárlást. Vannak, akik határozott elképzelésekkel érkeznek és hamar, akár percek alatt megtalálják a megfelelő gyűrűt, ámbár vannak olyanok is, akik többnyire hezitálnak, több időre van szükségük.
Számos esetben a férfi magával hozza a leendő anyósát vagy az édesanyját.
Az eladók nem javasolják, hogy az előbbi személyek kíséretében érkezz, mert a legjobban mégiscsak te tudhatod, hogy mi állna jól a párodnak, melyik gyűrű tetszene neki, hiszen te ismered őt a legjobban.
Az eladó szerint: egyedül menj, és azt a gyűrűt hozd el, „amelyikben meglátod a párodat”. Vagy amelyikre elsőre ráérzel – mondhatnánk így is.
Nemhiába a férfi erő tudja, hogy addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Tehát, ha a leendő vőlegény kigondolt egy maximum költési árat, akkor azon belül is marad. Ez így rendjén is van, hiszen már önmagában egy kis esküvő is nagyon drága mulatság tud lenni.
Az a férfi, aki magasabb büdzséből gazdálkodhat, annak nemcsak a maximum vásárlási költséghatár, hanem egy értékesebb drágakő képe is megjelenik az elképzelésében. Ebben az esetben az adott drágakő – például gyémánt – minőségibb (pl.: hibátlan tisztasági besorolás, tökéletes csiszolás) darabját hozza el a leendő arájának.
A férfiak általában a kisujjukra húzzák a szimpatikus gyűrűt, így próbálják kiválasztani a megfelelő méretet. Meglepő módon jól szokott sikerülni a méretvétel, mert mérethiba miatt ritkán járnak vissza kicseréltetni az eljegyzési gyűrűt.
Megfelelő méretvétel szempontjából az egyik legegyszerűbb módszer, ha körberajzolod a párod gyűrűjének belső átmérőjét – feltéve, ha a szerelmed szokott viselni gyűrűt.
Sok esetben nem hónapok, hanem csak egy hét telik el a gyűrűvásárlás és a lánykérés között – így is, úgy is egy jó rejtekhelyet mindenképpen keresnünk kell.
- Jó tipp az eljegyzési gyűrűt egy puha vattakoronggal összefogni, majd egy pici színes tasakba csúsztatni.
- Létezik egy, már megrendelhető vékony bőr tartó is kifejezetten erre a célra – hasonlatos egy bőr kártyatartóhoz – és elfér a pénztárcában is.
- Odaadhatod egy megbízható rokonnak is a gyűrűt.
- Az eladó egy teljesen jelentéktelen ékszerdobozt is mellékelhet neked, amiben ideiglenesen elhelyezheted a gyűrűt. Otthon pedig a fiók mélyére, az alsógatyáid közé el is rejtheted a lánykérés napjáig.
Habár az esküvői fotós az esküvőn már csak a karikagyűrűket fotózza le, azonban az eljegyzési gyűrű is megörökítésre kerül a jegyesfotózáson. A jegyesfotózásra sor kerülhet a menyegzőt megelőző hetekben vagy napokban is.
Előnyös döntés, ha az esküvői fotós végzi a jegyesfotózást is. Van egy előzetes alkalmatok jobban megismerkedni vele és a továbbiakban tudni fogjátok, hogy milyen munkára számítsatok az esküvői fotóstól (a referenciafotók nem mindig mérvadóak). Hab a tortán, hogy kialakul egy kölcsönös bizalom az esküvői fotóssal, így hamar feloldódtok majd az esküvői és a kreatív fotózás közben is.